הטיפול עם Synvisc Oneהטיפול באוסטאוארטריטיס עם Synvisc One

איך פועל Synvisc?

Synvisc עשוי מהיילאן (Hylan), חומר שתכונותיו דומות לאלה של החומר הטבעי המצוי בנוזל סינוביאלי באדם צעיר ובריא. במהלך הטיפול, נוזל הסיכה הפגום מוחלף ב-Synvisc. תהליך זה נקרא "הוספת צמיגות". Synvisc מוזרק למפרק, סופג את הזעזועים, מסכך את המפרק ובכך מצמצם את הרגישות לכאב ותורם לשיקום התנועה של המפרק. 

בברך עם אוסטיאוארתריטיס, הנוזל הסינוביאלי עלול להתפרק ולא לספק את הריפוד לו זקוקה הברך
SYSNVISC משלים את החסר בנוזל במפרק, מפחית את הכאב ומשפר את ספיגת הזעזועים הטבעית של הברך

A הסחוס נשחק; B מתפתחות בליטות גרמיות בעצמות; C נוזל המפרק מאבד את תכונותיו הטבעיות; SYNVISC D מתקן את החסר שנוצר בשל נוזל המפרק הפגום

איך ניתן Synvisc ONE?

Synvisc ONE ניתן בזריקה אחת, באופן סטרילי על ידי רופא מומחה במרפאתו. תהליך זה הינו פשוט ואינו מתבצע בחדר ניתוח.

מה לצפות מהטיפול ב-Synvisc ONE?

Synvisc ONE מאפשר עד שנה של הקלה בכאב בדרגות שונות. כל מטופל מגיב באופן שונה לטיפול.

במה כרוך הטיפול?

הרופא שלך יבדוק אותך ויזריק Synvisc למפרק שלך, להקלה משמעותית בכאב ובקשיי התנועה. ניתן לקבל את הזריקה כטיפול יחיד או כסדרת טיפולים של 3 זריקות בהפרש של שבוע.

מתי ניתן לחזור לפעילות רגילה?

ניתן לחזור לפעילות רגילה, שאינה מאומצת מדי, לאחר הזריקה. לעיתים הרופא ימליץ על הימנעות מפעילות מאומצת למשך 24-48 שעות לאחר ההזרקה.

למי מתאים הטיפול ב-Synvisc ONE?

למטופלים שממשיכים לסבול מכאב בברך לאחר כישלון טיפול שמרני ותרופתי. יש להתייעץ עם הרופא לגבי טיפול ב-Synvisc ONE.

האם יש תופעות לוואי כלשהן?

מחקרים מראים ש-Synvisc מספקת טיפול בטוח יותר באוסטאוארטריטיס לעומת תרופות סיסטמיות הנלקחות דרך הפה.
יחד עם זאת, לפני תחילת טיפול ב-Synvisc, יש ליידע את הרופא על אלרגיה לנוצות או לביצים, ו/או על תגובה אלרגית למוצרים המכילים היאלורונאן (hyaluronan). לאחר הזרקות של Synvisc תתכן החמרה של הכאב המקומי ועלולה להופיע נפיחות באזור ההזרקה. הכאב והנפיחות הם זמניים ויכולים להימשך כמה ימים, אבל הם אינם מעידים על חוסר יעילות של Synvisc. במידה ותסמינים אלה אינם חולפים, או שהם חמורים, יש להתייעץ עם רופא.
לעתים נדירות, מטופלים עלולים לחוות תגובות אחרות ל- Synvisc, כמו תפרחת עורית, בחילה, או כאב ראש. אם, לאחר טיפול ב- Synvisc, אתם חשים בתסמינים שמדאיגים אתכם, אנא התייעצו עם הרופא שלכם.

מה מידת היעילות של Synvisc?

  • Synvisc נבדקה במספר רב של מחקרים קליניים המוכיחים יתרון ביעילות ובבטיחות. Synvisc הינה החומצה היאלורונית היחידה שהוכיחה הפחתה משמעותית בכאב ויעילות לאורך זמן (מחקרים עד שנה), ואף שיפור משמעותי בתפקוד ואיכות החיים (דחייה של החלפת מפרקי ברך ב- 3.8 שנים).
  • Synvisc One ניתנת בזריקה אחת בלבד!

האם ההקלה בתסמינים תהיה ממושכת?

חשוב לציין, Synvisc אינה מרפאת אוסטאוארטריטיס של הברך ואינו יכול להפחית את התסמינים באופן קבוע. מטופלים רבים נהנים מהקלה שנמשכת עד 6-12 חודשים לאחר סדרת טיפולים אחת (מידת ההקלה ומשכה שונים ממטופל למטופל). אם הרופא שלכם ימליץ, תוכלו לשוב ולקבל טיפול ב-Synvisc כאשר יחזרו התסמינים.